STUDENCKIE TOWARZYSTWO NAUKOWE

Uniwersytet Medyczny

im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Aktualności


Wykład otwarty prof. Eli Y Adashi

Serdecznie zapraszamy na wykład otwarty Doktora Honoris Causa prof. Eli Y Adashi.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 3 października o godz. 15:45 (między wykładami dla studentów polskich i po ćwiczeniach anglojęzycznych) w Sali im. Głydy GPSK (sala na parterze,, obok Centralnego Laboratorium Szpitala). Temat spotkania: Mitochondrial Replacement Therapy. Po spotkaniu prof.Adashi będzie chciał chwilę porozmawiać ze studentami - także będzie czas na otwartą dyskusję. 
 
Zapraszamy również wszystkich chętnych na uroczystość wręczenia tytułu doktora honoris causa, która odbędzie się w czwartek 6 października o godz. 12.00 w Biblioteka Kórnicka PAN. Oddział. Pałac Działyńskich, Stary Rynek 78, Poznań. 
 
Poniżej krótka informacja o prof. Adashim.

Profesor Eli Y. Adashi jest absolwentem Sackler School of Medicine, którą ukończył w 1973 roku. Specjalizację z ginekologii i położnictwa odbył w Tufts University (1974-77). Podspecjalizację z medycyny rozrodu oraz szkolenie podoktorskie z biologii rozrodu odbywał w John Hopkins University i University of California San Diego, w latach 1977-1981. Funkcję kierownika Wydziału Medycyny Rozrodu Uniwersytetu Maryland, USA pełnił w latach 1981-1996. Natomiast w roku 1996 został mianowany kierownikiem Wydziału Położnictwa i Ginekologii, Uniwersytetu Utah, Salt Lake City, USA.  W roku 2004 Prof. Eli Y. Adashi ukończył studia w zakresie Zarządzania w Opiece Zdrowotnej (Health Care Management)  na Uniwerystecie Harvard . W latach 2004-2008 Prof Eli Y. Adashi pełnił funkcję Dziekana Medycyny i Nauk Biologicznych Brown University, należącego do prestiżowej Ivy league. Obecnie jest zatrudniony na Wydziale Ginekologii i Położnictwa, Brown University.

Prof. Adashi posiada imponujący dorobek naukowy, a jego dokonania badawcze miały ogromny wpływ na postupy w medycynie rozrodu w skali globalnej. Jest autorem 289 publikacji indeksowanych w ISI. Obecnie wskaźnik cytowań wynosi 11 989, natomiast index Hirscha 58. Jest autorem 120 rozdziałów do książek medycznych oraz redaktorem 13 podręczników fachowych. Był opiekunem naukowym ponad 50 naukowców odbywających staż podoktorski pod jego kierownictwem. Dorobek naukowy obejmuje problematykę endokrynologii ginekologicznej oraz polityki zdrowotnej.  W zakresie endokrynologii ginekologicznej dominuja tematy funkcji i dysfunkcji jajnika, fizjologii i patologii osi podwzgórzowo-przysadkowo-jajnikowej, biologii oocytu oraz szeroko rozumianej niepłodności.

Tematyka polityki zdrowotnej obejmuje epidemiologię chorób cywilizacyjnych, problematykę niepłodności i rozrodu wspomaganego w perspektywie globalnej, politykę zdrowotną w USA.

Prof. Adashi był redaktorem naczelnym Seminars in Reproductive Medicine, byłym Associate Editor Endocrinology, Journal of Society for Gynecologic Investigation i Reproductive Medicine Review.

Jego osiągnięcia badawcze zostały też docenione przez liczne towarzystwa naukowe. Pełnił funkcję prezydenta wielu prestiżowych towarzystw naukowych takich jak: Society for Reproductive Endocrinologist (SRE), Society for Gynecologic Investigation (SGI), American Gynecological and Obstetrical Society (AGOS).

Należy podkreślić że Prof. ELi Y. Adashi, dzięki pozycji wybitnego eksperta w dziedzinie medycyny rozrodu i zdrowia publicznego, ma realny wpływ na globalną i politykę zdrowotną w skali Świata i USA.  Piastował odpowiedzialne stanowisko doradcy ds zdrowia Kobiet w administacji Prezydenta Baraka Obamy (Senior Advisor on Global Women’s Health to the Secretary of State Office of Global Women’s Issues).

Obecnie jest w Radzie Dyrektorów organizacji Physicians for Human Rights.

Prof. Adashi był też doradcą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Banku Światowego, Fundacji Rockefellera, Fundacji Billa i Melindy Gates.           

Prof. Eli Y. Adashi od wielu lat wspiera działalność naukową, dydaktyczną i kliniczną  Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Jego wkład w działalność naukową obejmuję serię badań, a następnie publikacji dotyczących biologii oocyta, które realizowane były we współpracy z Kliniką Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersyetu Medycznego w Poznaniu. Prof. Adashi chętnie wspiera też działalność dydaktyczną Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.  Był gościem UMP 2 razy w roku 2012 oraz 2014. W roku 2014 realizował przyjazd do Poznania jako Visiting Professor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Podobna wizyta planowana jest w roku 2016.

Podczas obu wizyt w istotny sposób włączał się  aktywnie w edukację studentów, odbywając seminaria zarówno ze słuchaczami Wydziału Lekarskiego jak i Programów Anglojęzyczych. 

Strefa użytkownika

Zapomniałem hasła

Kalendarium

Lipiec 2018
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
2345678
9101112131415
1617181920
21
22
23242526272829
3031     

Nowe galerie

Partnerzy

Instagram