STUDENCKIE TOWARZYSTWO NAUKOWE

Uniwersytet Medyczny

im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Aktualności


Koncert Charytatywny 24 czerwca

Chodzi o Panią Anię … To fantastyczny pracownik, najlepsza nasza pomoc stomatologiczna - rozpoznano u niej ostatnio SLA. Jakoś chcielibyśmy Jej pomóc.”

SLA to choroba zdrewnienia, skamienienia – trudna i wymagająca od chorego całego szeregu akceptacji kolejnych pogorszeń. Dostosowywania się do coraz nowych trudności. Jak ciągle powracający i na nowo padający deszcz.

Podałam doktorowi telefony do hospicjum. Wiedziałam, że tam znają się coraz lepiej na tym jak opiekować się chorymi z SLA. Ta sprawa jednak nie dawała mi spokoju.  

Jestem pełnomocnikiem do spraw osób niepełnosprawnych na naszej Uczelni. Moje hasło Niepełnosprawność jest jak deszcz - my dajemy Ci parasol. – ciągle brzmiało mi w uszach. Przecież na Panią Anię spada cała ulewa… To już nie tylko słabość rąk, nóg ale i języka, warg. Potrzeba rehabilitacji, cyber - oka, specjalnego pożywienia, potem respiratora… Potrzeba WIELU PARASOLI.

Może najbardziej ze wszystkiego potrzeba, aby nie została sama. Tu przepracowała całe swoje życie. Wiele osób ją zna i lubi. Tu pracuje także jej córka, Karolina. Prześlijmy Jej kolorowe parasole, pod którymi można się schować w trudnych chwilach.

Spotkajmy się więc 24 czerwca.. Zbierzmy nasze parasole nasyćmy je, zaimpregnujmy muzyką, wierszem. naszymi dobrymi myślami i życzeniami. 

Czekamy na Państwa!


 

dr med. Halina Bogusz

 

Pełnomocnik JM Rektora ds. osób niepełnosprawnych 

Katedra i Zakład Historii Nauk Medycznych 

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu 

Przybyszewskiego 37 a

60-356 Poznań 

 

tel 618547242

halina.bogusz@gmail.com

http://www.kzhnm.ump.edu.pl/

Strefa użytkownika

Zapomniałem hasła

Kalendarium

Sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
8
9
1011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Nowe galerie

Instagram