Skip to main content

Zarząd Studenckiego Towarzystwa Naukowego

Przewodniczący Zarządu

Grzegorz Ochman

Jestem studentem trzeciego roku zdrowia publicznego. Od pierwszego roku studiów należę do SKN Seksuologii i Psychologii Klinicznej, a od dwóch lat do SKN Zdrowia Populacyjnego i Międzynarodowego. Współorganizowałem Ogólnopolską Konferencję Seksuologiczną oraz brałem udział w 53. edycji Obozu Naukowo-Szkoleniowego w Kołobrzegu. Uczestniczyłem również w V odsłonie Akademii FORMEDIS.
Wiceprzewodnicząca ds. Marketingu i Promocji

Adrianna Klimczak

Jestem studentką piątego roku kierunku lekarskiego oraz absolwentką fizjoterapii. Przewodniczę Studenckiemu Kołu Naukowemu Perinatologii i Ginekologii oraz aktywnie działam w Kole Ginekologii Onkologicznej. W trakcie mojej drogi edukacyjnej zrozumiałam, że moją prawdziwą pasją jest troska o zdrowie kobiet.
Moim hobby są języki obce. W obecnej chwili intensywnie uczę się języka niderlandzkiego i zagłębiam się w fascynującą kulturę Holandii. Jako członkini Zarządu STN, stawiam sobie za cel promowanie edukacji oraz wspieranie rozwoju w obszarze nauk medycznych.
Wiceprzewodnicząca ds. Organizacji Wydarzeń Popularnonaukowych

Adrianna Adamek

Jestem studentką III roku kierunku lekarskiego. Dzięki umiejętnościom przywódczym oraz pracy w zespole, w latach licealnych stworzyłam ogólnokrajowy projekt edukacyjny na temat chorób tarczycy - [nie]ZNANA TARCZYCA, w którym beneficjentami było aż 1000 osób w wieku nastoletnim. Nieustannie lubię stawiać sobie wyzwania, grając w tenisa, pracując jako wolontariusz, biorąc czynny udział w wielu kołach naukowych, pełniąc funkcję starosty własnej grupy dziekańskiej i będąc członkiem Rady Wydziału Lekarskiego. Już na pierwszych latach studiów napisałam dwie prace naukowe, a dodatkowo chętnie chodzę na dyżury w szpitalach oraz konferencje naukowe. Interesuje się ginekologią, a przede wszystkim nowoczesnym podejściem do leczenia niepłodności oraz start-upami medycznymi. Jestem silną osobą, która wyznacza sobie cele i osiąga je w sposób zorganizowany i skuteczny.
Skarbniczka STN

Dominika Waligóra

Jestem studentką 6. roku kierunku lekarskiego, a także założycielką SKN Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej. STN skradł moje serce podczas konferencji ICYMS 2023, gdzie miałam przyjemność koordynować sesję prac oryginalnych z chirurgii. Poza działalnością naukową realizuję się jako flecistka w Orkiestrze Lekarzy "Operacja Muzyka" Wielkopolskiej Izbie Lekarskiej. W wolnym czasie lubię pójść na spacer z kawą w ręce.
Asystentka skarbniczki STN

Aleksandra Soloch

Jestem studentką V roku kierunku lekarskiego. Obecnie działam szczególnie przy SKN Kardiologicznym I i SKN Interny Innowacyjnej i Tradycyjnej. Poza tym jestem członkinią Akademickiej Społeczności Ratownictwa i Medycyny Katastrof oraz Harcerskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, w ramach których pomagam w organizacji szkoleń z zakresu pierwszej pomocy i medycyny ratunkowej. W wolnych chwilach lubię wyciszyć się z dobrą książką czy serialem oraz kubkiem rozgrzewającej herbaty.

Pozostali członkowie zarządu

Koordynator ds. ICYMS

Jakub Waliszewski

Jestem studentem IV roku kierunku lekarskiego. Od 2 lat aktywnie działam jako Wicestarosta Roku, co pozwoliło na zdobycie doświadczenia w pokonywaniu wyzwań i rozwiązywaniu problemów. Uważam, że medycyna to nauka, którą warto poznać z każdej strony, dlatego staram się odkrywać ją na różnych kołach naukowych, kursach medycznych czy zajęciach klinicznych. Chęć odkrywania towarzyszy mi również w czasie wolnym. Uwielbiam poznawać świat na wielu płaszczyznach – kultura, sztuka, muzyka czy fotografia. Rozwijam się też sportowo, amatorsko grając w siatkówkę.
Koordynatorka ds. ICYMS

Agata Puszcz

Przewodnicząca SKN Seksuologii I Psychologii Klinicznej, dwukrotna Przewodnicząca komitetu organizacyjnego Ogólnopolskiej Konferencji Seksuologicznej, współautorka prac naukowych. Jest również członkinią SKN Internistycznego, Kardiologicznego oraz Psychiatrii Dorosłych. Na co dzień studiuje 4 rok na kierunku lekarskim.
Koordynator ds. Członków STN oraz Kół Naukowych

Sebastian Czabański

Jestem studentem I roku studiów magisterskich na kierunku zdrowie publiczne. Na pierwszym roku studiów w trakcie odbywania praktyk u Rzecznika Praw Pacjenta w Warszawie zaangażowałem się w zgłębienie sytuacji zdrowotnej i dobrostanu osób marginalizowanych społecznie co zaowocowało przeprowadzeniem badań nad zachowaniami prozdrowotnymi u osób w kryzysie bezdomności. W późniejszym toku studiów zostałem zarażony pasją do epidemiologii. Szczególnym zainteresowaniem stały się dla mnie współczesne zagrożenia bioterroryzmem oraz bronią chemiczną. Chęć do dalszego rozwoju naukowego w tej dziedzinie skłoniła mnie do założenia Studenckiego Koła Naukowego Epidemiologii, w którym obecnie pełnię funkcję przewodniczącego.
Pełnomocnik ds. Funduszu Dofinansowania Publikacji

Filip Baszkowski

Jestem studentem V roku kierunku lekarskiego. Od 3 lat aktywnie działam w SKN Kardiologii I, a od ubiegłego roku również w SKN Kardiologii Dziecięcej. Naukowo zajmuje się zagadnieniami związanymi z nadciśnieniem płucnym, niewydolnością serca oraz kardiomiopatiami. Jestem autorem wielu doniesień zjazdowych oraz kilku publikacji naukowych. W wolnych chwilach miłośnik biegania i literatury faktu.

Komisja ds. Studenckich Badań Naukowych

kontakt: granty.stn@ump.edu.pl

Przewodniczący Komisji

Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Książek

Katedra i Klinika Hipertensjologii, Angiologii i Chorób Wewnętrznych (KNTC)

e-mail: kksiazek@ump.edu.pl

Komisja Rewizyjna

e-mail: komisja.rewizyjna.stn@gmail.com

Członkini Komisji

Aleksandra Kurowska

Jestem studentką zdrowia publicznego drugiego roku studiów magisterskich. Od początku mojej ścieżki edukacyjnej aktywnie działam na polu naukowym oraz angażuję się w wiele inicjatyw czy wolontariaty. W 2023 roku zostałam stypendystką IX edycji Projektu Liderzy Ochrony Zdrowia, organizowanego przez Fundację im. Lesława Pagi. Oprócz tego odbyłam praktyki w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta w Warszawie, Wielkopolskim Centrum Neuropsychiatrycznym w Kościanie czy prywatnym ośrodku badań klinicznych. Moje zainteresowania wiążą się z naukami ścisłymi i humanistycznymi, muzyką, a także jestem zakochana w kulturze Hiszpanii. Przygodę z STN rozpoczęłam trzy lata temu i wcześniej pełniłam funkcję Przewodniczącej Zarządu w kadencji 2021-2023.
Członek Komisji

Filip Baszkowski

Jestem studentem V roku kierunku lekarskiego. Od 3 lat aktywnie działam w SKN Kardiologii I, a od ubiegłego roku również w SKN Kardiologii Dziecięcej. Naukowo zajmuje się zagadnieniami związanymi z nadciśnieniem płucnym, niewydolnością serca oraz kardiomiopatiami. Jestem autorem wielu doniesień zjazdowych oraz kilku publikacji naukowych. W wolnych chwilach miłośnik biegania i literatury faktu.