Skip to main content

Zarząd Studenckiego Towarzystwa Naukowego

p.o. Przewodnicząca Zarządu

Adrianna Klimczak

Jestem studentką piątego roku kierunku lekarskiego oraz absolwentką fizjoterapii. Przewodniczę Studenckiemu Kołu Naukowemu Perinatologii i Ginekologii oraz aktywnie działam w Kole Ginekologii Onkologicznej. W trakcie mojej drogi edukacyjnej zrozumiałam, że moją prawdziwą pasją jest troska o zdrowie kobiet.
Moim hobby są języki obce. W obecnej chwili intensywnie uczę się języka niderlandzkiego i zagłębiam się w fascynującą kulturę Holandii. Jako członkini Zarządu STN, stawiam sobie za cel promowanie edukacji oraz wspieranie rozwoju w obszarze nauk medycznych.
Skarbniczka STN

Dominika Waligóra

Jestem studentką 6. roku kierunku lekarskiego, a także założycielką SKN Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej. STN skradł moje serce podczas konferencji ICYMS 2023, gdzie miałam przyjemność koordynować sesję prac oryginalnych z chirurgii. Poza działalnością naukową realizuję się jako flecistka w Orkiestrze Lekarzy "Operacja Muzyka" Wielkopolskiej Izbie Lekarskiej. W wolnym czasie lubię pójść na spacer z kawą w ręce.
Asystentka Skarbniczki STN

Aleksandra Soloch

Jestem studentką V roku kierunku lekarskiego. Obecnie działam szczególnie przy SKN Kardiologicznym I i SKN Interny Innowacyjnej i Tradycyjnej. Poza tym jestem członkinią Akademickiej Społeczności Ratownictwa i Medycyny Katastrof oraz Harcerskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, w ramach których pomagam w organizacji szkoleń z zakresu pierwszej pomocy i medycyny ratunkowej. W wolnych chwilach lubię wyciszyć się z dobrą książką czy serialem oraz kubkiem rozgrzewającej herbaty.

Członkowie Zarządu STN

p.o. Koordynator ds. ICYMS

Jakub Waliszewski

Jestem studentem IV roku kierunku lekarskiego. Od 2 lat aktywnie działam jako Wicestarosta Roku, co pozwoliło na zdobycie doświadczenia w pokonywaniu wyzwań i rozwiązywaniu problemów. Uważam, że medycyna to nauka, którą warto poznać z każdej strony, dlatego staram się odkrywać ją na różnych kołach naukowych, kursach medycznych czy zajęciach klinicznych. Chęć odkrywania towarzyszy mi również w czasie wolnym. Uwielbiam poznawać świat na wielu płaszczyznach – kultura, sztuka, muzyka czy fotografia. Rozwijam się też sportowo, amatorsko grając w siatkówkę.
p.o. Koordynator ds. ICYMS

Agata Puszcz

Przewodnicząca SKN Seksuologii I Psychologii Klinicznej, dwukrotna Przewodnicząca komitetu organizacyjnego Ogólnopolskiej Konferencji Seksuologicznej, współautorka prac naukowych. Jest również członkinią SKN Internistycznego, Kardiologicznego oraz Psychiatrii Dorosłych. Na co dzień studiuje 4 rok na kierunku lekarskim.
p.o. Koordynator ds. Członków STN oraz Kół Naukowych

Sebastian Czabański

Jestem studentem I roku studiów magisterskich na kierunku zdrowie publiczne. Na pierwszym roku studiów w trakcie odbywania praktyk u Rzecznika Praw Pacjenta w Warszawie zaangażowałem się w zgłębienie sytuacji zdrowotnej i dobrostanu osób marginalizowanych społecznie co zaowocowało przeprowadzeniem badań nad zachowaniami prozdrowotnymi u osób w kryzysie bezdomności. W późniejszym toku studiów zostałem zarażony pasją do epidemiologii. Szczególnym zainteresowaniem stały się dla mnie współczesne zagrożenia bioterroryzmem oraz bronią chemiczną. Chęć do dalszego rozwoju naukowego w tej dziedzinie skłoniła mnie do założenia Studenckiego Koła Naukowego Epidemiologii, w którym obecnie pełnię funkcję przewodniczącego.

Komisja Rewizyjna

e-mail: komisja.rewizyjna.stn@gmail.com

Członkini Komisji

Aleksandra Kurowska

Jestem studentką zdrowia publicznego drugiego roku studiów magisterskich. Od początku mojej ścieżki edukacyjnej aktywnie działam na polu naukowym oraz angażuję się w wiele inicjatyw czy wolontariaty. W 2023 roku zostałam stypendystką IX edycji Projektu Liderzy Ochrony Zdrowia, organizowanego przez Fundację im. Lesława Pagi. Oprócz tego odbyłam praktyki w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta w Warszawie, Wielkopolskim Centrum Neuropsychiatrycznym w Kościanie czy prywatnym ośrodku badań klinicznych. Moje zainteresowania wiążą się z naukami ścisłymi i humanistycznymi, muzyką, a także jestem zakochana w kulturze Hiszpanii. Przygodę z STN rozpoczęłam trzy lata temu i wcześniej pełniłam funkcję Przewodniczącej Zarządu w kadencji 2021-2023.
Członek Komisji

Filip Baszkowski

Jestem studentem V roku kierunku lekarskiego. Od 3 lat aktywnie działam w SKN Kardiologii I, a od ubiegłego roku również w SKN Kardiologii Dziecięcej. Naukowo zajmuje się zagadnieniami związanymi z nadciśnieniem płucnym, niewydolnością serca oraz kardiomiopatiami. Jestem autorem wielu doniesień zjazdowych oraz kilku publikacji naukowych. W wolnych chwilach miłośnik biegania i literatury faktu.

Komisja ds. Studenckich Badań Naukowych

kontakt: granty.stn@ump.edu.pl

Przewodniczący Komisji

Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Książek

Zakład Patofizjologii Starzenia i Chorób Cywilizacyjnych [ZPSC]

e-mail: kksiazek@ump.edu.pl

Członek Komisji

Adrian Kostrzewa

Jestem studentem czwartego roku kierunku lekarskiego oraz działaczem z powołania. Od początku studiów staram się aktywnie angażować w wiele różnych inicjatyw. W tym czasie prawdziwą przyjemnością było/jest pełnić funkcje m.in. takie jak: Redaktor Naczelny „Puls UM” – Gazety Studentów UMP, Szef Sztabu 32. Finału WOŚP., Członek Komitetu Organizacyjnego I i II Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Neonatologicznej „Neon”, prace administracyjne w punkcie wymazów COVID-19 Drive-thru (UMP), Członek Rady Wydziału Lekarskiego oraz jako organizator dziesiątek akcji profilaktycznych na terenie województwa wielkopolskiego, podczas których łącznie zostało przebadanych ponad dziesięć tysięcy osób. Odporność na stres oraz presję czasu, terminowość, sumienność i wiele więcej, są owocami powyższych działalności. W wolnej chwili - nie stronię od czasopism na temat kosmosu, najnowszej technologii, podejmowania różnych aktywności fizycznych i możliwością poznania nowych miejsc.
Członkni Komisji

Monika Śledzińska

Jestem studentką pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku zdrowie publiczne. W 2023 roku ukończyłam techniki dentystyczne na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie dwukrotnie otrzymałam stypendium rektora w latach 2021 i 2022. Aktualnie skupiam się na działalności naukowej, aby w przyszłości podjąć studia doktoranckie i zostać pracownikiem naukowym UMP. Dodatkowo aktywnie działam w SKN Animaloterapii i SKN Epidemiologii.
Członkini Komisji

Adrianna Klimczak

Jestem studentką piątego roku kierunku lekarskiego oraz absolwentką fizjoterapii. Przewodniczę Studenckiemu Kołu Naukowemu Perinatologii i Ginekologii oraz aktywnie działam w Kole Ginekologii Onkologicznej. W trakcie mojej drogi edukacyjnej zrozumiałam, że moją prawdziwą pasją jest troska o zdrowie kobiet.
Moim hobby są języki obce. W obecnej chwili intensywnie uczę się języka niderlandzkiego i zagłębiam się w fascynującą kulturę Holandii. Jako członkini Zarządu STN, stawiam sobie za cel promowanie edukacji oraz wspieranie rozwoju w obszarze nauk medycznych.